Česneková pomazánka z tofu detail

Česneková pomazánka z tofu namazaná na rohlíkMáte rádi sýrovou pomazánku s česnekem a nemůžete z dietních důvodů jíst sýr? Sójový sýr tofu je dobrou náhražkou tvarohu nebo sýrů pro přípravu pomazánek pro lidi, kteří si tofu oblíbili nebo pro osoby s intolerancí laktózy. Česneková pomazánka z tofu sýra je obdobou klasické česnekové pomazánky připravované ze strouhaného eidamu.
Česneková pomazánka z tofu sice obsahuje ne moc zdravou majonézu, ale všeobecně příznivé a známé účinky česneku na zdraví by tuto nevýhodu mohly vynahradit. Pro přípravu jednohubek na jednoduché pohoštění je česneková pomazánka z tofu výborná.

Co na pomazánku: 100g uzeného tofu, 100ml majolky, 3-5 stroužků česneku, ½ lžičky soli, špetka pepře, špetka sladké mleté papriky.

Jak na pomazánku: Uzené tofu nastrouhám, nejlépe najemno, (případnou tvrdou kůži odstraním). Přidám k tomu majolku, rozmačkaný česnek podle chuti, sůl, špetku pepře, špetku sladké mleté papriky. Směs nechám odležet v ledničce.

Česneková pomazánka z tofu je výborná na pohoštění namazaná na plátcích rohlíku jako jednohubky nebo k večeři na čerstvém nebo opečeném krajíci chleba. Chutná i těm, kteří běžně sójové tofu konzumovat nemusí. Vzhledem k vysoké energetické hodnotě, kterou způsobuje v pomazánce obsažená majonéza, by měli touto pomazánkou šetřit hlavně ti, co chtějí zhubnout. Pomazánky by mělo být aspoň 7 porcí, to je na 7 kusů pečiva.
Mně pomazánka chutná moc. A vám? Napište! Vaše
1 porce=1/7: 488kJ, 118kcal, 1.1g sacharidů