dortíky lákají

čokoládové bonbonyProč zahánět chuť na sladké? Rafinovaný cukr a jeho náhražky jsou pro lidské tělo jako droga a nemají nic společného s výživou. Cukr je dnes považován za nejškodlivější potravinu. Neobsahuje žádnou vlákninu, bílkoviny, minerály, tuky ani antioxidanty. Jsou to jen prázdné kalorie. Ve sladkostech představuje cukr společně s tukem vysokou energetickou hodnotu. Energie z cukru, která se nespálí cvičením nebo jinou fyzickou činností, se brzy přemění v tukovou tkáň.
Je potřeba ztratit chuť na sladké a to je klíčem ke zhubnutí. Nízký podíl cukru ve stravě zároveň přispěje vašemu tělu k lepšímu proudění krve v cévách a zlepší stav ústní dutiny a zubů. A jak škodí sladkosti a sladké nápoje dětským zubům! Kamarádka, která je dětská zubařka, s tím má opravdu starosti, věřte mi.
Tipy, jak omezit příjem cukru:
zapište si toPřipravujte si jídlo doma, kdy víte, z čeho je jídlo připraveno. Někteří kuchaři v restauracích mají oblíbený fígl přidávat cukr do omáček pro zlepšení chutě. Já jsem ho dokonce objevila v budapešťské pomazánce.
zákaz konzumaceVyhýbejte se sladidlům a cukrovým náhražkám. Některé z nich jsou ještě škodlivější, než samotný cukr. Týká se to jak energetické hodnoty, tak obsahu sacharidů. Diapotraviny jsou zrádné. Někdy je zdravější a líp chutná kvalitní čokoláda s vysokým procentem kakaa než čokoláda pro diabetiky.
Nevěřte reklamním triků na štítcích s potravinami, které nabízejí snížený nebo nulový podíl cukru.

tip - doporučeníVyhněte se pití slazených nápojů a pijte čistou vodu. Voda je pro zahnání žízně nejlepší. Dobrá je i voda se šťávou z citronu.

zapište si toKdyž máte chuť na sladké, vemte si ovoce nebo jogurt, nikdy sušenky nebo koláč. Já si taky často uvařím černou kávu.

doporučeníZpočátku se bude zdát, že je těžké cukr ze stravy vynechat. Omezujte ho průběžně, slaďte postupně méně a méně.

oznámeníJestliže nemáte hlad, jednoduše nejezte, pokud si to můžete dovolit.

Cílem veškerého snažení musí být zdravá, vyhovující dieta s vysokým podílem vlákniny a s nízkým glykemickým indexem a s nízkým obsahem tuků. Jedině to nám pomůže zahnat dortíky lákajíchuť na sladké!
Vaše