Kočka u počítače

Práce u počítačeCo je blog a blogování jsem dlouho neměla ani ponětí, s potěšením jsem jen brouzdala po internetu a nejčastěji jsem v různých serverech o vaření hledala zajímavé recepty a nápady na vaření. Mimochodem, když hledáte co je blog v anglicko-českém slovníku, nenajdete vůbec nic, existuje jen anglický výraz block pro slovo zápisník.

Nové recepty ráda zkouším a hlavně mě baví pečení různých buchet. Když se mi objevila ta nemoc, že už nesmím buchty a sladkosti jíst, měla jsem absťák, že nic nepeču. Začala jsem se zabývat pečením domácího pečiva. Od drobného slaného jsem přešla k pečení chleba a dalamánků, zkoušela jsem různé kombinace, ale pořád to nebylo ono. Pak se na trhu objevily hotové směsi na pečení chleba a to už bylo snazší, alespoň částečný úspěch se dostavil. Na jedné knihkupecké akci jsem si nechala podepsat knížku receptů od známého kuchaře Stupky. Když jsem ho oslovila a řekla jsem, že mě baví péct chleba, řekl mi: „A proč pečete z hotových směsí? Zkuste svůj, pravý, kváskový!“ A bylo zase nad čím bádat.

Zkoušela jsem založit si svůj kvásek. Vypěstovat si vlastní chlebový kvásek ze sušeného, který jsem si koupila v obchodě, se mi vůbec nedařilo, i když jsem dávala sušeného startovacího kvásku mnohem víc, než bylo uvedeno v návodu. Už jsem byla zoufalá, stále jsem vyhazovala špatný nepoužitelný kvásek s žitnou moukou a kupovala nová balení sušeného. Trpělivě jsem prohledávala různé webové stránky pekáren a pekařů, studovala materiály pro učební obory pekař a cukrář, ale to základní tajemství úspěchu při výrobě kvásku mi pořád unikalo. Nakonec jsem tedy hledala ve vyhledávačích všechny informace o zakládání kvásku, až jsem objevila blog Telátko bloguje. Krok za krokem jsem pročítala diskuzi o přípravě kvásku a kýžené informace jsem se dohledala. Já jsem byla proto neúspěšná, protože jsem k přípravě kvásku používala celé balení hotového sušeného kvásku z obchodu! A přitom stačilo tak málo, dát ho jen několik lžiček a to bylo předpokladem úspěchu!

Kočka u počítačeOd té doby už vím, co je blog a uznávám blogy a blogování. Mám ráda ty druhy blogů, na nichž je možné se něco dozvědět nebo uvidět, a přijít tak na jiné myšlenky. A uznávám blogy, jejichž autoři trpělivě diskutují a konzultují se čtenáři jako se svými kamarády, a jejichž cílem je předat své zkušenosti a pomoci svými radami. Poznala jsem sama, jak je to prospěšné, když člověk může najít pomoc na internetu a diskutovat na blogu. A vůbec není proč se bát zapojit se do diskuze, má-li návštěvník blogu o dané téma opravdový zájem!
A co takhle založit si svůj vlastní osobní blog?