Jak psát deník

Jak psát deníkJak už jsem psala minule, že psát deník o tom, co jsme snědli, je důležité a užitečné z více důvodů. A proč ho píšu pravidelně já? Psát deník jsem začala kvůli tomu, že jsem měla neustálé problémy s nevyrovnanou hladinou cukru v krvi. Takže čas od času se musím sama na sebe podívat, jaká jsem byla při dodržování životosprávy. A díky mým záznamům například zjistím, na které potraviny si musím dát pozor v určitou denní dobu.

Moje záznamyMůžete se podívat na moji předepsanou prázdnou tabulku. V denních záznamech o tom, co jsem snědla, mám tyto údaje:

  • Datum
  • Čas
  • Zkonzumované potraviny a nápoje (sebemenší množství)
  • Velikost porce, počet kusů, objem nápoje, množství všeho, co jsem snědla nebo vypila
  • Činnost, fyzickou aktivitu, kterou jsem aktivně po určitou dobu vykonávala a vydávala přitom energii (stačí i pouhá chůze)

Pokud nevěříte na účinnost této metody, pak vězte, že ten, kdo nic nezkusí, neví o čem je řeč. Tento návod vás nic nestojí a mnohdy pomůže najít chyby ve vašem stravování rychleji, než leckterá jiná metoda nebo dietolog. Tento levný a chytrý nástroj pro účinné hubnutí uplatňují lidé na celém světě.
Když jej začnete používat, budete si dávat lepší pozor na to, co a kolik toho jíte, protože budete vědět, že o tom budete večer psát deník. Začnete se kontrolovat a hlídat, a to je nejlepší start pro účinné  hubnutí. Po čase můžete také pouhým listováním ve svých záznamech snadno zjistit, zda jste se ve svých stravovacích návycích zlepšili.