Jak psát deník, co jsme snědli

Jak psát deníkJak už jsem psala minule, že psát deník o tom, co jsme snědli, je důležité a užitečné z více důvodů. A proč ho píšu pravidelně já? Psát deník jsem začala kvůli tomu, že jsem měla neustálé problémy s nevyrovnanou hladinou cukru v krvi. Takže čas od času se musím sama na sebe podívat, jaká jsem byla při dodržování životosprávy. A díky mým záznamům například zjistím, na které potraviny si musím dát pozor v určitou denní dobu.

Moje záznamyMůžete se podívat na moji předepsanou prázdnou tabulku. V denních záznamech o tom, co jsem snědla, mám tyto údaje:

  • Datum
  • Čas
  • Zkonzumované potraviny a nápoje (sebemenší množství)
  • Velikost porce, počet kusů, objem nápoje, množství všeho, co jsem snědla nebo vypila
  • Činnost, fyzickou aktivitu, kterou jsem aktivně po určitou dobu vykonávala a vydávala přitom energii (stačí i pouhá chůze)

Pokud nevěříte na účinnost této metody, pak vězte, že ten, kdo nic nezkusí, neví o čem je řeč. Tento návod vás nic nestojí a mnohdy pomůže najít chyby ve vašem stravování rychleji, než leckterá jiná metoda nebo dietolog. Tento levný a chytrý nástroj pro účinné hubnutí uplatňují lidé na celém světě.
Když jej začnete používat, budete si dávat lepší pozor na to, co a kolik toho jíte, protože budete vědět, že o tom budete večer psát deník. Začnete se kontrolovat a hlídat, a to je nejlepší start pro účinné  hubnutí. Po čase můžete také pouhým listováním ve svých záznamech snadno zjistit, zda jste se ve svých stravovacích návycích zlepšili.

Sdělte to přátelům...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Hubnutí se štítky Jak zhubnout. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>