Kávový dezert z jogurtu

Kávový dezert z jogurtu ozdobený lístky meduňkyKávu si denně vařím ráda a často, ale někdy dostanu chuť na výborný kávový dezert z jogurtu. Stačí na to jen málo surovin, nejdůležitější je kvalitní bílý jogurt s normální tučností. Konzumaci odtučněných a nízkotučných jogurtů je lépe se vyhnout, mnohdy neobsahují živé kultury bakterií mléčného kysání, a aby byly husté, obsahují často škrobové náhražky, tedy sacharidy. Jogurt řeckého typu je na přípravu dezertu vynikající, má však vyšší tučnost, kolem 10% tuku. Milovníkům kávy kávový dezert vřele doporučuji: je výborný a bleskově rychlý.

Jak na to: Uvedené ingredience vložím do misky, opatrně promíchám a pak jen lžičkou prošlehám. Dezert v poháru popráším troškou instantní kávy a ozdobím lístky čerstvých bylinek.

Co na to: 150g kvalitního bílého jogurtu, 1 lžička instantní kávy, 1 lžička sladidla, na ozdobu: lístky máty nebo meduňky.

Odborníci na mléčné výrobky tvrdí: Pro správné zažívání je vhodné do jídelníčku denně zahrnout jeden, lépe však dva mléčné výrobky s obsahem probiotik. Protože jsou důležitá pro správnou funkci střev. A já jsem taky zastáncem tohoto názoru.
Kávový dezert z jogurtu si dávám jako odpolední svačinu namísto uvařeného kafe. Nejenže si moc pochutnám na dezertu s minimálním obsahem sacharidů, zároveň díky kofeinu získám chuť a energii do další práce.
Moc dobrou chuť přeje

1 porce=: 499kJ, 119kcal, 11.5g sacharidů
Sdělte to přátelům...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Dezerty, Sladkosti bez cukru se štítky Dezerty, Sladkosti bez cukru, Zdravá výživa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>