kokosové cukroví - detail

Kokosové cukroví bez cukru na svátečním stoleKokosové kakaové sušenky Koka jsem mívala moc ráda už dávno. Recept na ně s cukrem jsem našla, a tak mě napadlo, že zkusím podle něho udělat kakaové kokosové cukroví bez cukru.
Kokos částečně nahrazuje v těstu mouku, čímž snižuje obsah sacharidů těsta i celkový glykemický index cukroví. Proto je kokosové cukroví bez cukru při dietě se sníženým obsahem sacharidů vhodné.

Suroviny: 1 žloutek, 10 lžiček sladidla (=50g cukru), 100g tuku na pečení 72% (hera), 50g kokosu, 120g hladké mouky, kakao v prášku 2 lžičky.

Postup: Ze všech surovin zpracuji těsto, a uložené v mikrotenovém sáčku je nechám v chladu odpočinout. Poté těsto vyválím na plát o tloušťce 5-8mm, vykrájím kolečka o průměru 3cm a dávám na plech. Povrch koleček na plechu ozdobně potisknu vidličkou. Pokud se mi nechce vyvalovat z těsta plát, udělám z těsta 4 válečky, každý rozkrájím zhruba na 15 kusů a z nich tvaruji kuličky. Na plechu vyloženém pečicím papírem vidličkou pak kuličky rozmáčknu do tvaru bochánku. Kokosové cukroví peču při teplotě 180oC po dobu 10-15min.

Kokosové cukroví bez cukru upečené z tohoto množství představuje asi 60 kousků o celkové hmotnosti kolem 340g. Níže uvedené nutriční hodnoty se týkají 50g cukroví, tj. asi 9 kousků sušenek.
Udělat toto cukroví metodou bez vyvalování je snadné. Zvládne to i začátečník, který nemá vál a váleček….
Dobrou chuť všem! Adéla

1 porce=1/7=50g: 929kJ, 221kcal, 21g sacharidů