upečené muffiny ve formičkách

muffiny na talíři, jedna je rozkrojenáRecept na muffiny s červenou řepou jsem si přizpůsobila z receptu na čokoládovou buchtu s cukrem. Nejprve jsem ji upekla ve formě na chlebíček. Pak jsem zkusila cukr nahradit sladidlem a těsto rozdělit do malých formiček.
Sladkosti pečené v malých bábovičkách jsem si oblíbila, protože si mohu lépe hlídat, kolik cukrů v nich sním. Upečené muffiny s červenou řepou lze také snadno rozdělit do krabiček a zmrazit napříště pro jakoukoliv příležitost.

Suroviny: 250 g červené řepy, 180g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, 3 vrchovaté lžíce sladidla na pečení (nebo 120g cukru krupice), 3 lžíce kakaa (25g), 3 celá vejce, 200ml oleje, 1dcl rumu nebo vody (dávám vodu).

Postup: Řepu důkladně operu a uvařím doměkka. Po vychladnutí ji oloupu a najemno nastrouhám. Na šlehači vymíchám celá vejce a sladidlo, až našlehaná hmota zbělá a zhoustne. Pak přidám olej, zamíchám, přidám mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem a důkladně vše prošlehám. Nakonec vešlehám nastrouhanou řepu. Vznikne táhnoucí se těsto, které plním pomocí lžíce a lžičky do silikonových formiček na muffiny. Formy by měly být plné asi do ¾ objemu. Peču 20-25 minut v troubě vyhřáté na 180° C.

Z uvedeného množství surovin lze připravit těsto do 16-18 formiček na muffiny, záleží však samozřejmě na průměru formiček. Já na to používám silikonové formy s horním průměrem 7 cm, nutriční hodnotu jedné muffiny počítám z množství upečených 16 kusů.
Muffiny s červenou řepou chutnají tak dobře, že červenou řepu v nich vůbec nepoznáte. Naopak, vypadají a chutnají, jako by byly z čokolády a jako by byly s cukrem! Já se snažím dát si maximálně jednu muffinu. Tak dobrou chuť i vám!

1 muffina = 1/16 : 827kJ, 197kcal, 14.9g sacharidů