Švestky v čokoládě

Švestky v čokoládě na talířku pro hostyPřed pár lety jsem zkusila koupit sáček měkkých sušených švestek bez pecky a namočila jsem je do hořké čokolády. A nejlepší cukroví na vánoce u nás doma bylo na světě. Protože kvalitní hořká čokoláda s vyšším obsahem kakaa není přeslazená, má sladké sušené ovoce obalené v čokoládě pikantní chuť. Když je moje nejlepší cukroví na talíři společně se sladkým tradičním cukrovím plným tuku a kalorií, okamžitě je pryč. Zvlášť milovníci čokolády a dobré nálady, kterou pojídání čokolády provází, vítají toto netradiční cukroví na slavnostním stole. Přitom je příprava a potřeba surovin velmi jednoduchá, odpadá zdlouhavé pečení a chystání dopředu, cukroví je hotovo rychle, prakticky do několika hodin.

Jak na to: Sušené švestky v mikrotenovém sáčku vložím do mrazáku na den nebo aspoň na 2 hodiny. Potom do vyššího rendlíku nalámu na kostičky čokoládu, rendlík vložím do horké vodní lázně ve větším kastrolu. Až se čokoláda rozpustí, vyjmu zmrzlé švestky z mrazničky a po 2-3 kusech je vhazuji do horké rozpuštěné čokolády. Švestky obalené čokoládou ihned vyjmu pomocí dvou vidliček a kladu je na pergamenový nebo pečicí papír, kde je nechám v chladnu ztuhnout. Ztuhlé čokoládové ovoce odloupnu z papíru a uskladním, případný zbytek čokolády na papíru seškrabu a spotřebuji. Tímto způsobem lze připravit také jiné druhy sušeného ovoce, ale švestky se mi zdají nejlepší. Dovnitř švestek lze před namočením do čokolády navíc vložit ještě loupané mandlové jádro, ale nutné to není.

Co na to: 100 g měkkých sušených vypeckovaných švestek, 200 g hořké kvalitní čokolády na vaření s obsahem kakaa 50-60 %.

Garantuji vám, že po této sladkosti se na vašem svátečním stole jen zapráší. A všichni budou hledat, na kterém talíři to nejlepší cukroví ještě je?
Tak dobrou chuť a opatrně, jen malé množství! Vaše

1 kousek = cca:, 222kJ, 53kcal, 7.9g sacharidů