Salát z brokolice a jogurtu

Brokolicový salát s jogurtem ozdobený plátkem pomerančeKdyž mi zbude trochu vařené brokolice nebo když nemám čas na dlouhé vaření, udělám si nejrychlejší brokolicový salát z vařené brokolice, co znám. Můj recept na brokolicový salát je jednoduchý, protože na něj není třeba dalekosáhlý seznam ingrediencí a má nízkou energetickou hodnotu i nízký glykemický index!

Jak na to: Růžičky ze čtvrtky čerstvě vařené půlkilové brokolice vložím do misky. Do kelímku bílého jogurtu s normální tučností vmíchám trochu soli a lžičku sójové omáčky. Takto ochuceným jogurtem přeliju růžičky vařené brokolice a nechám půl hodinky odležet.

Co na to: brokolice uvařená ze čtvrtiny půlkilového balení (cca 100 g růžiček), 150 g kelímek bílého jogurtu s normální tučností, čtvrt lžičky soli, lžička sójové omáčky.

Tento zdravý pokrm poslouží s kouskem celozrnného pečiva jako dobrá a rychlá večeře. Z uvedeného množství je ho 1 porce. Velmi často tu dobrotu pojídám hned, bez zaležení, a můj brokolicový salát se dá jíst i jen tak, samotný ke svačině. Moc si vždy pochutnám. Mńam!   Vaše

1 porce= 633kJ, 151kcal, 13.7g sacharidů