Ořechy pro zdraví

Ořechy pro zdraví

Všechny druhy ořechů jsou pro spoustu lidí pochoutkou, kterou zobou při víně nebo televizi. Taky proto, že ořechy jsou cenné pro zdraví svým obsahem vitaminů a minerálů. Obsažený vitamin E působí  jako antioxidant a je vhodnou prevencí kardiovaskulárních chorob a dobrý pro léčbusexuálních problémů, vitamíny ze skupiny B mají zase dobrý vliv na nervy, známý je i antioxidační vliv obsaženého manganu. Obsah cukrů je velice nízký, obsah bílkovin příznivý, tedy pro diabetiky by ořechy z hlediska zdraví mohly vypadat dobře, kdyby ….
Ořechy obsahují tuky a těch tuků je velký podíl, i když jsou to tuky tvořené hlavně nenasycenými mastnými kyselinami, které jsou lidskému tělu prospěšné. Ořechy jsou dobré na imunitu, pro tvorbu červených krvinek a celkové posílení organismu, pomáhají snižovat krevní cholesterol. Jsou velmi dobré na uklidnění, odstraňují podrážděnost, stresy a psychické vyčerpání. Pro tyto dobré nutriční vlastnosti jsou ořechy skvělé pro zdraví, kdyby toho tuku nebylo u ořechů moc. Obsah tuku u ořechů způsobuje, že ořechy mají vysokou energetickou hodnotu a jejich trvanlivost je omezená, protože snadno podléhají žluknutí nebo napadení plísněmi.  A o obsahu tuku v jednotlivých druzích ořechů napíšu příště.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Oblíbené zdravé potraviny se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Ořechy pro zdraví

  1. Marie napsal:

    Ořechy jsou opravdu velký dar přírody. Doufejme, že bude letos dobrá úroda.
    Teď jsem dělala ořechovici, poprvé, s vírou, že všechno dobré a prospěšné z ořechů se do toho lihu (vodky) vyluhuje. Chutnat se prý bude až o vánocích.

    • admin napsal:

      Ořechovka je pro někoho zakázaná, diabetici by tvrdý alkohol pít neměli, natož s obsahem cukru. Ale sbíhají se mi na ni sliny, musí pěkně vonět! Adéla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *