Osobní blog mít, či nemít?

Práce u PC - tvorba blogu

 

Už dávno není osobní blog jen deníček, kam si lidi píšou, co udělali za uplynulé období nebo co mají v plánu do budoucna.

 

- Jednou z možností, proč si zřídit svůj osobní blog, je potřeba být někomu užitečný a chtít předat své znalosti, zkušenosti, poznatky, výtvory. Když někdo rád fotí, ať předvede své fotky, když někdo rád vaří, ať napíše své recepty. Cestovatelé můžou k fotkám přidat popis svých tras a pamětihodností, které navštívili. Dají se zde prezentovat i znalosti z oborů jako je psychologie, historie a mnoho dalších.
Avšak zjistila jsem, že často lidé založí svůj blog a jejich aktivita na něm později poleví, například mladé ženě se narodí dítě a lidem nastanou rodičovské starosti a povinnosti. Na trvalejší udržování blogu je zkrátka potřeba mít dostatek času.

- Vedení blogu může být také vhodná činnost pro lidi, kteří mají omezenou pohyblivost. Můžou sedět u počítače a díky internetu mít spojení a kontakty s celým světem. Mohou se spojit s lidmi, kteří jsou v podobné situaci, ale mohou načerpat i zkušenosti a znalosti těch bloggerů, kteří mají stejné záliby nebo naopak, kteří mají takové aktivity, které lidi s omezeným pohybem mít nemohou, například cestování.

- Obyčejně se ale moc neví, že vlastnictví blogu může přinášet i finanční zisk. Pokud bude váš blog založen kvalitně, bude mít předpoklady k tomu, aby ho největší internetový portál Google uznal jako svého partnera, může se přihlásit do googlovské služby AdSense a objednat si na svém blogu umístění placené reklamy. Společnosti, které mají zájem propagovat své služby nebo výrobky, pak budou platit za reklamu nejen portálu Google, ale prostřednictvím Google i vám. Stejně tak český vyhledávač Seznam vám může platit za uveřejnění svých reklam, pokud se přihlásíte do jeho služby S-klik. A jsou i další možnosti plateb za protislužby různým webovým serverům, jen o nich vědět.

Možnost vydělávat si prostřednictvím osobního blogu, mají všichni ti, které aspoň trochu baví práce s počítačem a kdo jsou ochotni na to obětovat svůj čas (bez práce nejsou koláče).
Práce u počítače unavíDále je potřeba najít dobrého lektora, který je ochoten a schopen předat své bloggerské umění. Cílem musí být udělat si vlastní osobní blog kvalitní, s dobrým hodnocením pro Google a s uspokojivým umístěním ve vyhledávačích. A to je důležitým předpokladem vašeho úspěchu! A co je hlavní, váš zkušený lektor vám musí ukázat všechny možnosti, jak si pomocí internetu vydělat.
Více informací najdete například na www.ladywordpress.cz.
Vaše  

Sdělte to přátelům...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Co život dal a vzal. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>