Kuřecí medailonky na talíři

Kuřecí medailonky na talířiOnehdy jsem chtěla dělat k nedělnímu obědu kuřecí prsa a chtěla jsem z nich připravit něco neotřelého. Zkusila jsem udělat kuřecí medailonky s nivou a byly skvělé.
Upřednostňuji recepty, kde není potřeba něco složitě připravovat a kombinovat různé ingredience a v tomto ohledu je recept na kuřecí medailonky skvělý a jednoduchý. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se sami!

Plátky masa a cibulkaJak na to: Z masa nakrájím 5 kusů, které jemně naklepu, osolím a opepřím. Potom jednotlivé medailonky vložím na pánev s rozpáleným olejem a dozlatova je opeču z obou stran. Maso přemístím na pekáč, výpek na pánvi podleju 2dl studené vody a přeliju jím medailonky na pekáči. Naťové cibulky očistím, omyju a krátké části cibulek bílé barvy odkrojím. Podélně je rozkrojím a rozložím na medailonky na Plátek masa, cibulka, nivapekáči. Na to navrším ještě na plátky nakrájený sýr niva. Připravené maso vložím s pekáčem do rozehřáté trouby a zapékám do zlatavého zbarvení sýra zhruba 30-40 minut.

Co na to: 500g kuřecích prs, 80 g nivy, 3 naťové mladé cibulky, 2 lžíce oleje, sůl, drcený pepř.

Samozřejmě, že pokud kuřecí medailonky připravuji k nedělnímu obědu, je hodnota energetického příjmu celé porce závislá na výběru sacharidové přílohy. K tomuto pokrmu podávám vařený brambor. Z uvedeného množství surovin připravím 5 porcí.
Dobrou chuť! Vaše
1 porce=1/5: 761kJ, 181kcal, 2.5g sacharidů