plněné datle v čokoládě

plněné datle na miscePřed rokem jsem ochutnala datle v čokoládě, které mi syn přivezl ze Šumavy pod názvem vlčí bobky. Napadlo mne, že využiji nakoupené mandle a naplním jimi sušené datle. A tak jsem rychle spotřebovala na plněné datle sáček měkkých sušených datlí, vyhnula jsem se jakémukoliv pečení a stačilo jen krátce obalit plněné datle v horké rozpuštěné čokoládě.
Výhodou tohoto receptu je malý počet ingrediencí a malý počet vyrobených plněných datlí, takže tato speciální nepečená sladkost vám pro dlouhodobou konzumaci rozhodně nezbude.
V receptu není přídavek cukru ani sladidla, protože jak už jsem psala u receptu na datlové pečené cukroví, datle platí za nejsladší ovoce na světě.

Co na to: Sáček měkkých vypeckovaných datlí 200g, 50g loupaných mandlí, 100g kvalitní hořké čokolády (74% kakaa).

mandle a několik datlíJak na to:  Do každé datle vložím celou mandli (na 21 datlí jsem potřebovala stejný počet mandlí). Ve vodní lázni v malém kastrolku rozpustím hořkou čokoládu. Naplněné datle postupně vkládám do rozpuštěné čokolády. Pomocí vidličky datle v čokoládě obalím a vyjmu na pečicí papír rozprostřený na stole nebo na plechu.
Datle v čokoládě nechám v chladu, až čokoláda ztuhne. Pak široké okraje čokolády kolem datlí nožem odstraním, stejně i zbytek čokolády z pečicího papíru. Zbude asi 50g z množství rozpuštěné čokolády, které je možné využít na něco jiného.

Jedna plněná datle v čokoládě je tak dobrá, že jeden kousek vám asi stačit nebude. Ale pokud se chcete hlídat, měli byste sníst maximálně dva kusy. Tak dobrou chuť!

1 plněná datle=1/21: 233kJ, 56kcal, 7g sacharidů