Pohanková kaše bez vaření

Pohanková kaše s kousky pomerančeTaky někdy experimentujete z důvodu nedostatku času nebo surovin? Já jsem to zkusila nedávno a byla jsem mile překvapena. Chtěla jsem si udělat pohankovou kaši a pohanková kaše se nejčastěji vaří z celé pohanky nebo z pohankové krupice, našla jsem však ve špajzu jen zásobu pohankové lámanky. Ze sladkého ovoce už bylo nutné spotřebovat pomeranč. Pohanková kaše vyžaduje mléko, které jsem neměla, a tak ho nahradil kvalitní jogurt, který mám doma stále.

Jak jsem postupovala: Dala jsem vařit vodu a čtvrtlitrový hrnek jsem do poloviny naplnila pohankovou lámankou. Lámanku jsem nasypala do misky, trochu osolila a zalila plným hrnkem (250ml) vařící se vody. Misku jsem přikryla pokličkou a nechala asi čtvrt hodiny stát. Pak jsem oloupala pomeranč a nakrájela ho na malé kousky.
Pohanková lámanka v přikryté misce krásně nabobtnala a vytvořila se hustší kaše. K ní jsem přimíchala kvalitní bílý jogurt, vše jsem promíchala a rozdělila do dvou misek. Povrch kaše v miskách jsem posypala nakrájeným pomerančem.

Suroviny: 125ml pohankové lámanky (půl čajového hrnku), 1 pomeranč, 4 lžíce (150g) hustého bílého jogurtu, nejlépe řeckého.

Ze tří ingrediencí jsem rychle připravila zdravou večeři nebo snídani téměř bez cukru a tuku. Sladkou příchuť získala má pohanková kaše díky kouskům pomeranče, kaše s ním chutnala velmi dobře. Přídavek jogurtu je zdravou náhražkou mléka, která obsahuje bakterie mléčného kysání a má blahodárné působení na imunitní systém a zažívací trakt. Navíc jogurt mohou jíst lidé, jejichž organismus mléko a jiné mléčné výrobky nesnáší. Kaše připravená ze zdravé pohanky neobsahuje lepek a je proto dobrou volbou pro bezlepkovou dietu.
Z uvedeného množství jsem udělala dvě porce, využila jsem je k večeři a příští den na snídani. Pochutnala jsem si a měla jsem dobrý pocit z dobrého jídla.
Vaše

1 porce=1/2: 1360kJ, 324kcal, 47.7g sacharidů
Sdělte to přátelům...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Sladkosti bez cukru se štítky BEZ LEPKU, Pohanka, Sladkosti bez cukru. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>