dezert v misce posypaný strouhanou čokoládou

dezert v misce posypaný strouhanou čokoládouKdyž mám chuť na něco sladkého a zároveň dietního, vždy vyhraje nějaký rychlý dezert z jogurtu. Mandarinky tak často nejím, většinou jen v zimním období. Když jsem si nedávno připravila báječně snadný a rychlý dezert s mandarinkou, divila jsem se, proč jsem ho nedělala už dřív. Samotnou mandarinku totiž slupnu jako nic a často mám pocit, jako kdybych vůbec nejedla a že mi jedna mandarinka nestačí. Ale když se trochu snažím a připravím si třeba mandarinku v kombinaci s jogurtem, pochutnám si úplně jinak!

Jak na to: Bílý jogurt vyklopím do misky a ozdobně obložím měsíčky oloupané mandarinky. Vršek dezertu posypu jemně nakrájenou čokoládou, ale chutná to i bez ní.

Co na to: Kelímek bílého jogurtu s normální tučností (150 g), 1 mandarinka střední velikosti, 10 g hořké čokolády s obsahem kakaa minimálně 75 %.

Nízkosacharidový a rychlý dezert je snadno připraven a rychle je i sněden. Jako lehká večeře nebo dietní sladký dezert na svačinu je moc dobrý.
Dobrou chuť!  Vaše

1 porce: 833kJ, 199kcal, 17.5g sacharidů