bílá ředkev s jogurtem

bílá ředkev s jogurtemRecept na salát z bílé ředkve mi dala kamarádka Věrka, která je na zeleninu odborník a má vždy spoustu cenných rad. Měla jsem tenkrát ředkev v ledničce aspoň dva týdny a stále jsem nevěděla, co z ní. Ředkev se mi zdála už povadlá a při řeči jsem se zmínila, že ji musím zkonzumovat a moc se mi do toho nechce. A tak udělej salát z bílé ředkve, poradila Věrka a řekla tento jednoduchý recept.

Jak tedy na to? Ředkev oloupu a umyji. Potom ji na hrubém struhadle nastrouhám na nudličky. Přidám špetku soli a pepře, někdy pro změnu navíc rozetřený stroužek česneku. Podle chuti pak vmíchám bílý jogurt.
Co potřebuji: 1 bílou ředkev, sůl, pepř, 1 stroužek česneku, 150-250 ml bílého jogurtu.

Bílá ředkev je málo využívaná zelenina, která může zpestřit náš stůl. Bývá k dostání hlavně v zimě, kdy máme nedostatek vitaminů, a protože obsahuje sirnaté silice, její konzumace je prospěšná pro činnost jater. Kromě toho má i dezinfekční účinky na naše vnitřnosti a schopnost zmírnit zahlenění dýchacích cest.
Když jsem salát z bílé ředkve připravila poprvé, divila jsem se, jak je ředkev krásně křupavá, když jsem si předtím myslela, že trochu povadlá už nebude k použití. Jestli náhodou nevíte, co s bílou ředkví, určitě ji takto ochutnejte. Já si ji v zimě strouhám často. Salát je rychlý, jednoduchý a hlavně zdravý!
Vaše

1 porce=1/3, 274kJ, 65kcal, 9.7g sacharidů