salát z tofu a kuřecího masa na talíři

Pokrm z tofu, salát z tofu a kuřecího masa, pochází samozřejmě ze země původu sójového sýra, z Japonska. Nazývá se tam Iri dofu a vaří se v domácnostech ve spoustě variant přípravy. Hodně používanou sušenou japonskou houbu ši-take jsem nahradila žampiony. Kromě sójového tofu a sójové omáčky jsou všechny suroviny v tomto návodu snadno dostupné. Kuřecí maso lze nahradit libovým vepřovým nebo úplně vynechat.
Salát z tofu a kuřecího masa obsahuje samé zdravé suroviny s minimem sacharidů. Vařím ho proto ráda, i když nepochází z tradiční české kuchyně. Recept jsem našla na svém oblíbeném YouTube kanálu Cooking with Dog.

Suroviny: Tofu natural 200g, 50g zelených fazolek, 50g mrkve (1 střední mrkev), 50g pórku (asi 10cm stonku), 150g žampionů (3-4 hlavičky), kuřecí maso 200g, 1 lžička soli, mletý pepř, sójová omáčka, 2 celá vejce, 1 lžíce oleje, případně 3 lžičky japonské houbové omáčky (není nutná).

Salát s tofu a kuřecího masa - potřebné surovinyPostup: Do hrnce s osolenou vařící vodou dám povařit fazolky, po 5 min varu je vyjmu a ihned ochladím ve studené vodě, aby si ponechaly pěkně zelenou barvu. Do vřelé vody dám vařit kostku tofu natural, vařím 10 minut, a vyjmu. Fazolky a tofu nechám vychladnout.
Mezitím nakrájím na půlkolečka mrkev, pórek a očištěné žampiony. Na velkou hlubokou pánev dám lžíci oleje, vložím mrkev a pórek a restuji dozlatova. Pak přidám nakrájené žampiony, promíchám, chvilku restuji a pak vložím nadrobno nakrájené kuřecí maso a opeču je .
Poté vhodím na pánev osušené nakrájené tofu. Tofu vařečkou rozsekám, přidám sůl, pepř, opékám, aby se vypařila voda. Nakonec přidám kapku sójové omáčky, případně houbovou omáčku, pokud mám. Až se voda vypaří, vliju na pánev rozšlehaná vejce a promíchám. Úplně nakonec vsypu do směsi zelené fazolky.

Salát z tofu a kuřecího masa chutná teplý i studený. Jsou ho 3-4 porce. Jako příloha je vhodné pečivo nebo rýže. Kombinace zeleniny dává pokrmu lákavou barevnost a houby s kuřecím masem a tofu chutnají výborně. Proto se vyplatí salát z tofu jednou za čas udělat.
Dobrou chuť! Vaše

1 porce=1/4: 861kJ, 206kcal, 6.2g sacharidů