dietní pokrm na talíři

TěstoviTěstoviny s brokolicí a houbami na talířiny s brokolicí a houbami jsou skvělým pokrmem na hubnutí. Semolinové těstoviny mají totiž nižší glykemický index než těstoviny z obyčejné pšeničné mouky. Zdravá brokolice a houby jsou zcela bez cukrů, stejně tak sýr na závěrečné dovršení přípravy pokrmu.
Těstoviny s brokolicí a houbami chutnají přesto skvěle. V zimním období na jejich přípravu s výhodou používám kloboučky hlívy, která podporuje imunitu organismu.

Co na to: 250g těstoviny ze semoliny, 500g brokolice, 250g hub (žampiony, hlíva, ši-take), 1 menší cibule, 2 stroužky česneku, 1 lžička soli, ½ lžičky mletého pepře, 2 lžíce oleje, 200g eidamu s tučností do 30%.

Jak na to: Nejprve v osolené vodě uvařím na růžičky rozebranou brokolici. Na oleji zpěním nakrájenou cibuli a česnek. Houby očistím, nakrájím a přidám je k cibuli. Orestuji a nechám dusit pod pokličkou zhruba 20 minut, až se odpaří všechna šťáva. Během dušení houby opepřím a osolím. Mezitím dám vařit semolinové těstoviny, například fussili jsou na tento pokrm velmi vhodné.
Uvařené těstoviny scedím, přidám udušené houby a promíchám. Poté vmíchám vařenou brokolici. Hotový pokrm na talířích sypu strouhaným eidamem.

Těstoviny s brokolicí krásně voní houbami. Kdo má rád více masové příchuti, může na povrch těstovin přidat na kousky nakrájené orestované kuřecí maso, ale není to nutné. Z tohoto množství vystačí těstoviny s brokolicí a houbami pro 4-5 osob.
Tak ať vám to chutná! Vaše
1 porce=1/5: 1249kJ, 343kcal, 46g sacharidů