Zelená káva a hubnutí?

Hubnutí a zelená kávaŘada komerčně zaměřených webů teď doporučuje nový trhák: zázrak zvaný zelená káva hubnutí. Doporučovaný přípravek Green Coffee je v USA velmi oblíbeným produktem k redukci hmotnosti. Má prý velký přínos pro zdraví a účinky na hubnutí, pro detoxikaci těla a regulaci hladiny krevního cukru. Zelená káva se má kromě hubnutí dokonce podílet na formování tvaru těla a zeštíhlení pasu. Jako účinná látka je propagována obsažená kyselina chlorogenová, která má snižovat vstřebávání glukózy z tenkého střeva a regulovat uvolňování glukózy z jater do krevního oběhu a přispívat tak ke spalování tuků.Kyselina chlorogenová (CGA) je nazývána zeštíhlující látkou a získává se ze zelené, tj. nepražené kávy.

Podle odborných výzkumů má káva skutečně antioxidační vlastnosti a zelené kávové zrno skutečně obsahuje polyfenoly, rostlinné látky,  z nichž nejvýznamnější je ester kyseliny kávové, kyselina chlorogenová. Kromě kávy jsou bohatým zdrojem kyseliny chlorogenové i další potraviny, jako brambory, jablka, hrušky, meruňky, broskve, artyčok. Významný obsah polyfenolických látek byl prokázán v olivovém oleji.
V lidském organismu mají polyfenoly komplexní antioxidační účinek a mnohé z nich mají i biologické účinky, působí blahodárně například na srdce a krevní oběh.

zelená kávaPodle mého názoru však neexistuje žádný doplněk stravy na  hubnutí přirozenou cestou, bez diet a hladovění. Přečetla jsem o zázraku zvaném zelená káva řadu recenzí od uživatelů, kteří reklamě na přípravek ze zelené kávy podlehli a na svém těle vyzkoušeli. Většina z nich jeho účinek popisuje jako negativní a jako velký chyták na tahání peněz lidem z kapsy. Našla jsem i poznatek, že tento přípravek obsahoval nějakou látku, která způsobila zhubnutí, díky odvodnění organismu, přičemž pak následoval obrovský jojo efekt, tedy následné opětovné přibrání na váze spojené s celkovým kolapsem organismu.
Jen několik solidních prodejců na českém netu udává, že pokud někdo potřebuje zhubnout desítky kil, zelená kávahubnutí nepomůže, a že zájemce o přípravek by se měl raději zaměřit na změnu svého životního stylu a úpravu jídelníčku, pokud se chce opravdu stát úplně zdravým člověkem. Co vy si o tom myslíte, souhlasíte se mnou nebo ne?
Vaše

Příspěvek byl publikován v rubrice Už jste to slyšeli? se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů u Zelená káva a hubnutí?

 1. Pavla H. napsal:

  Zase jeden „šmejdí“ kousek. S tak agresivní reklamou, že by si jeden myslel, že to musí bát pravda.

  • admin napsal:

   Ale řada lidí už naletěla, a to už bylo zázračných příspěvků. Sama jsem věřila tabletám z ananasu.

 2. Já teda jsem kluk, je mi 23 let. Kamarád mi řekl o zelený kávě a na nás funguje. Ovšem používáme jí na rýsování sval v posilce, fakt o ní hubneme víc. Ale jídelníček a cvičení základ! 😉

  • Adéla napsal:

   Dík za pěknou připomínku. Zelená káva může tedy mít účinky na hubnutí, o kterých se píše. Ale myslím si, působí jen tehdy, když se dodržuje zdravý životní styl založený na pohybu a zdravé výživě.Adéla

 3. Dobrý den,
  všechny doplňky na hubnutí včetně čaje matcha, který jsem měla možnost ochutnat jsou pouze podpůrným prostředkem k hubnutí, nelze na nich postavit celou hubnoucí strategii. Nicméně reklama je opravdu masivní. Nikdo ještě nezhubl bez úpravy jídelníčku a pohybu.

  • Adéla napsal:

   Díky za dobrou připomínku. Souhlasím s vámi, že žádný prostředek na hubnutí nebude fungovat, když nezměníme životní styl. A víte, že dokonce právě nedávno v jedné zásilce čaje matcha objevili kontroloři zdraví škodlivá rezidua chemikálií? A jeden by si myslel, že listy čajovníku nemůžou lidskému zdraví ublížit. Adéla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *