zelená káva

Hubnutí a zelená kávaŘada komerčně zaměřených webů teď doporučuje nový trhák: zázrak zvaný zelená káva hubnutí. Doporučovaný přípravek Green Coffee je v USA velmi oblíbeným produktem k redukci hmotnosti. Má prý velký přínos pro zdraví a účinky na hubnutí, pro detoxikaci těla a regulaci hladiny krevního cukru. Zelená káva se má kromě hubnutí dokonce podílet na formování tvaru těla a zeštíhlení pasu. Jako účinná látka je propagována obsažená kyselina chlorogenová, která má snižovat vstřebávání glukózy z tenkého střeva a regulovat uvolňování glukózy z jater do krevního oběhu a přispívat tak ke spalování tuků.Kyselina chlorogenová (CGA) je nazývána zeštíhlující látkou a získává se ze zelené, tj. nepražené kávy.

Podle odborných výzkumů má káva skutečně antioxidační vlastnosti a zelené kávové zrno skutečně obsahuje polyfenoly, rostlinné látky,  z nichž nejvýznamnější je ester kyseliny kávové, kyselina chlorogenová. Kromě kávy jsou bohatým zdrojem kyseliny chlorogenové i další potraviny, jako brambory, jablka, hrušky, meruňky, broskve, artyčok. Významný obsah polyfenolických látek byl prokázán v olivovém oleji.
V lidském organismu mají polyfenoly komplexní antioxidační účinek a mnohé z nich mají i biologické účinky, působí blahodárně například na srdce a krevní oběh.

zelená kávaPodle mého názoru však neexistuje žádný doplněk stravy na  hubnutí přirozenou cestou, bez diet a hladovění. Přečetla jsem o zázraku zvaném zelená káva řadu recenzí od uživatelů, kteří reklamě na přípravek ze zelené kávy podlehli a na svém těle vyzkoušeli. Většina z nich jeho účinek popisuje jako negativní a jako velký chyták na tahání peněz lidem z kapsy. Našla jsem i poznatek, že tento přípravek obsahoval nějakou látku, která způsobila zhubnutí, díky odvodnění organismu, přičemž pak následoval obrovský jojo efekt, tedy následné opětovné přibrání na váze spojené s celkovým kolapsem organismu.
Jen několik solidních prodejců na českém netu udává, že pokud někdo potřebuje zhubnout desítky kil, zelená kávahubnutí nepomůže, a že zájemce o přípravek by se měl raději zaměřit na změnu svého životního stylu a úpravu jídelníčku, pokud se chce opravdu stát úplně zdravým člověkem. Co vy si o tom myslíte, souhlasíte se mnou nebo ne?
Vaše