Jablečné placky naservírované na talíři

Upečené jablečné placky na plechuRecept na jablečné placky jsem náhodou našla v jednom kalendáři s recepty, a když jsem ho poprvé vyzkoušela, sklidila jsem tak velký úspěch, že jsem to ani nečekala.
Od té doby často některé mé dítě pravidelně dostalo na placky chuť. Pokud byly doma jablka, musela jsem jablečné placky udělat k večeři. Ale jen s máslem, aby byly pěkně voňavé. A to výjimečně dodržuji.

Postup: Nejprve si připravím těsto jako na palačinky. V menším hrnci jednoduše rozkvedlám mléko s moukou, přidám špetku soli a vejce. Pak do těsta vmíchám polovinu vlažného rozpuštěného másla a neoloupaná jablka, nakrájená na malé kostičky. Jablka se nesmí loupat! Placky na plechu před vloženímdo troubyNaběračkou naberu husté těsto s jablky a sázím hromádky na plech vyložený pečicím papírem. Kopečky ještě trochu lžící rozprostřu, celkem udělám 6 placek. Plech s plackami vložím do rozehřáté trouby a peču na 175oC. Po 15 min pečení placky obrátím, na vrchní straně potřu zbytkem rozpuštěného másla a peču na druhé straně dalších 15-20 min. Upečené placky vložím do mísy a mísu přikryju, aby zvláčněly. Za 5 minut se mohou ještě teplé placky podávat.

Na těsto je potřeba: ½ hrnku odtučněného mléka, 1 hrnek hladké mouky (150g=7 polévkových lžic), špetka soli, 1 celé vejce, 40 g rozpuštěného másla, 2 středně velká jablka.

Z tohoto množství těsta se na jeden velký plech vejde 6 placek. A tři strávníci si mohou pochutnat, i když jsou placky úplně bez cukru! Jejich energetická hodnota je poněkud vyšší, ale jablečné placky překrásně voní máslem a sladké jsou dost jen tak, úplně bez cukru. Nejlepší jsou spolu s bílým jogurtem.
Dobrou chuť přeje

1 porce=1/3=2 placky: 1505kJ, 359kcal, 49g sacharidů