Proč blog o dietě bez cukru?!

Bez cukruOdjakživa sbírám a zkouším různé recepty. Když mně život způsobil to, že jsem nucena připravovat jídla bez cukru, začala jsem hledat a zkoušet, a o výsledky mé námahy se chci s někým podělit. Nezáleží na tom, co člověk dělá, ale musí si na to udělat dobrou náladu a žít z maličkých každodenních radostí. Žít pro přítomnost a radovat se ze života. A mně bude stačit, když vám někdy moje recepty bez cukru udělají radost a pomůžou.

Až nemoc většinou přiměje člověka, aby změnil svůj životní styl. Když onemocníte cukrovkou, lékař vám doporučí   diabetickou dietu. V jídelníčku musíte omezit všechny cukry. Cukry nejsou jen ty, kterými si sladíme čaj. Cukry –  sacharidy se ve formě škrobů skrývají v pečivu, přílohách, v ovoci. Pacienti musí omezit tedy nejen sladkosti, a tak začnou i hubnout! Omezit by měli i tučná jídla. Právě proto doporučují tuto dietu někteří odborníci nejen pro cukrovkáře, ale pro všechny lidi, kteří mají nadváhu či obezitu.

Ale pokud se mám vyhýbat sladkostem a tučným jídlům, nějaká omezení z toho přece vyplývají?

Proto jsem si vytvořila skupinu mých oblíbených zdravých potravin, které často využívám při vaření a pečení. Tyto potraviny jsou většinou součástí naší tradiční české kuchyně, jsou levné a splňují hlediska správné výživy. A recepty na jídla bez cukru, ať už s použitím sladidel nebo bez nich, mohou využít všichni, kdo chtějí nebo musí omezovat sladké. Takové recepty není snadné najít nebo vymyslet.
Vaše

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

3 komentáře u Proč blog o dietě bez cukru?!

  1. Pěkný blog – zajímavé informace i inspirativní recepty na každý den.
    A Adele je hvězda!!! 😀

  2. Green Coffee napsal:

    Taky se mi moc líbí 🙂 Jen pokračuj … 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *