Proč blog o dietě bez cukru?!

Dieta bez cukruOdjakživa sbírám a zkouším různé recepty. Když mně život způsobil to, že jsem nucena připravovat jídla bez cukru, začala jsem hledat a zkoušet, a o výsledky mé námahy se chci s někým podělit. Nezáleží na tom, co člověk dělá, ale musí si na to udělat dobrou náladu a žít z maličkých každodenních radostí. Žít pro přítomnost a radovat se ze života. A mně bude stačit, když vám někdy moje recepty bez cukru a cukrů udělají radost a pomůžou.

Až nemoc většinou přiměje člověka, aby změnil svůj životní styl. Když onemocníte cukrovkou, lékař vám doporučí   diabetickou dietu. V jídelníčku musíte omezit všechny cukry. Cukry nejsou jen ty, kterými si sladíme čaj. Cukry –  sacharidy se ve formě škrobů skrývají v pečivu, přílohách, v ovoci. Je tedy třeba omezit nejen sladkosti, abyste začali hubnout! Omezit byste měli i tučná jídla. Právě proto doporučují tuto dietu někteří odborníci nejen pro cukrovkáře, ale pro všechny lidi, kteří mají nadváhu či obezitu.

Ale pokud se mám vyhýbat sladkostem a tučným jídlům, nějaká omezení z toho přece vyplývají?

Proto jsem si vytvořila skupinu mých oblíbených zdravých potravin, které často využívám při vaření a pečení. Tyto potraviny jsou většinou součástí naší tradiční české kuchyně, jsou levné a splňují hlediska správné výživy. A recepty na jídla bez cukru, ať už s použitím sladidel nebo bez nich, mohou využít všichni, kdo chtějí nebo musí omezovat sladké. Takové recepty není snadné najít nebo vymyslet. A nejtěžší je správně spočítat nutriční hodnotu předložených pokrmů, což málokterá kuchařka nabízí.
Vaše

5 komentář

 1. Pěkný blog – zajímavé informace i inspirativní recepty na každý den.
  A Adele je hvězda!!! 😀

  1. admin říká:

   Díky za pochvalu. Jsem ráda, že se někomu můj blog líbí. Adéla

 2. Taky se mi moc líbí 🙂 Jen pokračuj … 🙂

 3. Katka říká:

  Ha, po letech se přeci jen povedlo najít : Adéliny recepty, mňam zdravím Katuška

  1. Katy díky za komentáře, mám z nich radost. Něco sladkého rozhodně zkus!! Adéla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Translate »