Tvarohová palačinka
Tvarohová palačinka
Tvarohová palačinka s náplní

Tvaroh se snažím používat do všeho, co se dá. V dietní a zdravé stravě by neměl chybět a použití tvarohu je opravdu všestranné. Mám-li chuť na něco rychlého a dobrého, dělám si tvarohové palačinky. Tvaroh používám ten v kostce, protože je tužší. S výhodou zužitkuji kousek tvarohu, pokud mi z něčeho trocha tvarohu zbude.
Těsto na tyto palačinky je podobné klasickému, ale velký rozdíl je v tom, že je nutné dát do těsta jen žloutky a z bílků ušlehat sníh. Tvarohové palačinky jsou neuvěřitelně vláčné a lahodné.

Příprava: do hrnce naleju mléko, oddělím od bílků žloutky a přidám asi 10 lžic celozrnné mouky a tvaroh. Mléko s moukou, žloutky a tvarohem našlehám, aby vzniklo hustší těsto. Z bílků a špetky soli ušlehám v jiné nádobě tuhý sníh, který opatrně vmíchám do těsta. Pak z těsta ihned smažím palačinky na pánvi s pár kapkami rozpáleného oleje. Postupuji rychle, aby sníh v těstě neklesl, ale zároveň opatrně, protože těsto má při obracení tendenci se trhat. Ale když se snažím, jde to bez problémů a palačinku z obou stran dozlatova opečenou přesunu raději přímo z pánve na talíř.

Co je třeba: ½ l odtučněného mléka, 2 vejce, 125 g měkkého netučného tvarohu (půl kostky), špetka soli, 10 lžic pšeničné celozrnné mouky (150 g), olej na smažení.

Vytvořím vždy zhruba 8-9 palačinek, které plním libovolnou náplní, sladkou nebo slanou.
O rychlou večeři anebo oběd je tak postaráno. Nejraději mám tvarohové palačinky naplněné tvarohem ušlehaným s trochou sladidla a s kousky pomeranče.
Vyzkoušejte je ! Vaše

1 porce= 3kusy = 1/3: 1780kJ, 419kcal, 44g sacharidů