Zázračný tvaroh

Tvaroh zdravý a všestranně použitelný

Tvaroh zdravý a všestranně použitelný

Využití tvarohu v domácnosti je tak všestranné, že ho úplně zbožňuji. Tvaroh se stal základní součástí mého jídelníčku a v ledničce mám tvaroh neustále v zásobě. Tak třeba když mě večer honí mlsná, vyklopím půl vaničky odtučněného tvarohu do misky a jen lžičkou si umíchám sladký dezert. Na snídani nebo svačinu si udělám z tvarohu kopec pomazánky a můžu si být jistá, že když jsem si pomazánku připravila sama, že v ní nejsou žádné konzervanty nebo cukr.

Výborné je přidat tvaroh do těsta, tvarohové těsto lze využít na přípravu sladkého nebo i slaného pečiva a samotné je dobré na slané krekery nebo tyčinky. Jako součást různých nádivek lze tvaroh nacpat téměř do všeho - do taštiček, pirohů, koláčů, pizzy, šátečku, závinů, dortů a palačinek.

Pro sportovce a kulturisty je tvaroh levnou bílkovinnou potravinou pro budování svalů. Nízkotučný a nízkokalorický tvaroh je ideální taky při redukční dietě, protože ochraňuje svaly. Tvaroh je sám o sobě špatně stravitelný, nemá se proto pojídat před cvičením a tréninkem. Vhodný je před spaním, protože mléčná bílkovina - kasein se rozkládá pomalu.

Když tvaroh kupuju, dobře si promyslím, na co ho chci využít. Tvaroh balený ve vaničkách je řidší, hodí se tedy na různé dezerty, palačinky a pomazánky. Do těsta a do nádivek dávám raději tvaroh lisovaný, balený v alobalu nebo igelitu. Tvaroh se dá i zamrazit, ale pak změní strukturu a dá se použít už jen na pečení. Důležitý je obsah tuku v tvarohu, ale o tom až příště.
Vaše

Sdělte to přátelům...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Oblíbené zdravé potraviny se štítky Tvaroh. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Zázračný tvaroh

  1. Marie napsal:

    Taky můžu tvaroh pořád. Manžel ještě více. Škoda, že už to není jako dříve. Občas mi dovezou tvroh z Valašska od soukromníka a ten rychle zmizí, je třeba báječný na chleba a mírně osolený. Dříve sem vozila takový dobrý tvaroh Mlékárna Trnávka, ale obchod se nejdříve stěhoval až nakonec zmizel úplně.

    • admin napsal:

      Dobrý den, díky za komentář. Mně asi před půl rokem přivezla kamarádka tvaroh od soukromníka. Ale když jsem ho přemísťovala z igelitu do mísy zjistila jsem, že mám od něho mastné ruce. Bylo v něm moc tuku. Proto už kupuji tvaroh raději v supermarketu. Adéla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>