Zelený čaj

co je glykemický index - zapsatPodle posledních lékařských výzkumů se zdá, že zelený čaj a hubnutí mohou mít závislost, protože zelený čaj částečně zmírňuje chuť na jídlo a na sladké. Tím, že zlepšuje inzulínovou citlivost organismu, přispívá k povzbuzení metabolické reakce umožňující spalování tuků a zdravé hubnutí bez ztráty svaloviny. Odborníci, kteří se touto problematikou zabývají, však upozorňují, že zelený čaj ovlivní hubnutí jen ve spojitosti s fyzickou aktivitou!!

Zelený čaj a hubnutíNejlepší účinek na hubnutí má zelený čaj, který je kvalitní, nejlépe čaj sypaný. Jedině takový zelený čaj obsahuje katechiny s účinky na spalování tuků a hubnutí. Nejúčinnější je v zeleném čaji katechin EGCG, epigallokatechin gallát, antioxidant polyfenolového typu (flavonoid), který má kromě účinků na hubnutí i další zjištěné pozitivní účinky na zdraví: antioxidační, antibakteriální a antikancerózní. Ve větším množství se nachází jen v zeleném čaji, nikoliv v čaji černém, kde došlo k jeho konverzi během fermentace.
Výzkum účinků zeleného čaje na hubnutí je teprve na počátku a zdá se, že katechin EGCG by mohl váhu mírně ovlivňovat, jestliže se užívá ve velkém množství. Je však zapotřebí prověřit, zda dlouhodobá konzumace EGCG nebude mít vedlejší rizika pro zdraví. Vědci udávají, že průměrné množství katechinu v jednom šálku zeleného čaje je 100 mg.

I když možná zelený čaj na hubnutí nebude mít takové účinky, jak se vědci domnívají, pořád je zde ještě spousta dobrých účinků a pozitiv, které nám pití zeleného čaje přinese.
Vaše