Avokádový salát s paprikou

Avokádový salát s paprikou ve skleněné misceZ avokáda se dá připravit spousta pokrmů hlavně pro studenou kuchyni. Kromě náplní a pomazánek je moc dobrý i avokádový salát. Barevně pěkná je kombinace s červenou silnostěnnou paprikou, která dá mdlému avokádu osvěžující chuť. S přídavkem jogurtu je avokádový salát s paprikou pokrmem vhodným pro lehkou večeři. Je-li avokádo dostatečně zralé a měkké, vytvoří jeho částečky s jogurtem hustou avokádovou omáčku, která připomíná majonézu. Všechny potraviny obsažené v salátu mají nízký GI.

Postup: Avokádo rozkrojím, vyndám pecku a přímo v obalu ze slupky nakrájím nožem dužninu na proužky. Potom ji pokapu šťávou z citronu, vykrojím lžící a vyklopím do mísy. K tomu přidám na proužky nakrájenou silnostěnnou červenou papriku (stačí půlka větší), sůl, mletý pepř a 2 lžíce hustého bílého jogurtu. Hotový salát servíruji ihned, dokud má avokádo svěží zelenou barvu.

Suroviny: 1 zralé avokádo, půlka citronu, ½ lžičky soli, ½ lžičky mletého pepře, 1 silnostěnná červená paprika - menší kus nebo půlka větší, 2 lžíce hustého bílého jogurtu s nižší tučností.

Avokádový salát s paprikou se může podávat v miskách z vydlabaného avokáda, samozřejmě s kouskem pečiva. Stačí pro 2 osoby. Nechte si chutnat! Je to zdravé a zároveň moc dobré!
Vaše

1 porce= ½ = 962kJ, 229kcal, 7.6g sacharidů
Sdělte to přátelům...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Saláty se štítky Avokádo, Saláty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>